No to zaczynamy zabawę! Na tym etapie powinieneś mieć już solidne podstawy shibari.  Na warsztatach Semenawa i emocje skupimy się na tym jak przeprowadzić sesje shibari i wywołać w partnerce emocje.

semenawa i emocje

Miho związana przez Riccardo, photo: my 🙂

Nauka shibari przebiega u wszystkich mniej więcej takimi etapami:

Level -1: każdy z nas kiedyś tam zaczynał. Wiemy niewiele i zawiązanie dowolnego węzła pochłania całą naszą uwagę. Bo obsługa liny jakaś taka dziwna i końcówki się pałętają gdzie popadnie. Bo trzeba pamiętać przebiegi, żeby zawiązać to cholerstwo. To etap, gdzie 30 minut grzebiemy przy węźle a nasza partnerka ziewa, myśli o zakupach a jak już skończymy to uśmiecha się,  BO TAK BARDZO CHCE BYĆ ZWIĄZANA, ŻE JEST ZDECYDOWANA I ZDETERMINOWANA PRZETRWAĆ WSZYSTKIE NIEDOGODNOŚCI.
Tutaj więcej uwagi przywiązujemy do tego co wiążemy … a nie kogo. W sumie gdyby Was drogie Panie w trakcie wiązania zamienić na manekiny to pewnie by się nawet nie zorientowali.

Level 0: Mamy już podstawy. Myślimy mniej o tym co wiążemy a bardziej kogo wiążemy i jak. Nasza partnerka zaczyna mieć autentyczny fun z tego co się dzieje. Jest szansa, że nawet zapomni o tym ile się musiała nacierpieć, żeby tu być 🙂

Level 10: „kiedy rozwiązujemy wiążąc”. Potrafimy poprowadzić sesje tak, że po wiązaniu zarówno partnerka jak i pól widowi, którzy przypadkowo byli świadkami widowiska płakali ze wzruszenia.

To o czym będzie na warsztatach Semenawa i emocje?

Na tych warsztatach porozmawiamy o technikach, które możemy wykorzystywać na poziomie 0! Jak budować scene, przekazać emocje. Co to jest MA? Jak budować napięcie (Jo-Ha-Kyu). Będziemy skupieni dużo bardziej na JAK niż na CO. Celowo nie będziemy wprowadzać wielu nowych elementów technicznych, żebyś miał wolną głowę do stosowania sprawdzonych rzeczy. Doświadczymy jaka jest różnicach pomiędzy doznaniami a emocjami.

To me, shibari is emotoinal exchange between a man and a woman. That’s unique to Japan – to express love and emotions entierly through the medium of rope. So shibari is not how you do this tie or that tie, its’s how you use the rope to exchange emotions with another

Yukimura Haruki

Dla kogo?

Warsztaty semenawa i emocje to idealny poziom dla osób, które mają doskonałą technikę i duże doświadczenie w podwieszaniu. Podobnie jak na warsztatach półpodwieszenia i floorwork – jeżeli Cię nie znamy poprosimy o kontakt.