Warsztaty Fundamenty Kinbaku to idealny sposób, aby rozpocząć naukę japońskiej sztyki wiązania shibari.

Takate Kote

TK / Takate Kote

W przyjaznej atmosferze pokażemy Wam elementy wiązań,  które będziecie mogli spokojnie wykorzystać sami w domu. Pokażemy jak bawić się bezpiecznie. Opowiemy o korzeniach tej sztuki. Shibari to jak większość japońskich hobby droga na całe życie, gdzie wspólnie możecie podróżować doskonalić się i szukać.

Są to też warsztaty idealne dla osób, które same zaczęły edukację wiązania i potrzebują ustrukturyzowania wiedzy. Dowiecie się o tym gdzie kłaść linę luźniej, a gdzie ciasno, tak żeby było bezpiecznie. Wytłumaczymy podstawowe węzły, nauczymy prowadzenia liny. Zakończymy warsztaty tłumacząc zasadę działania najbardziej ikonicznego pełnego wiązania – Takate Kote, znów podkreślamy tak żeby było bezpiecznie i wygodnie. Poświęcimy też sporo czasu na analizę zachowania TK’a (to uprząż górnej części tułowia widoczną na zdjęciu) w momencie kiedy działa na niego siła z góry, z dołu lub z boku.

Całość składa się w niezbędne fundamenty do wykorzystania w półpodwieszeniach lub podwieszeniach. Sami zbudujecie pierwsze atrakcyjne wiązanie.

Celowo nie nazywamy warsztatów podstawowymi, bo uważamy, że nie tak należy o tym myśleć. Na tych warsztatach budujesz bazę, którą będziesz wykorzystywał w swojej dalszej drodze.

Zapraszamy do sekcji wydarzenia na naszej stronie, tam zajdziecie rozpiskę najbliższych warsztatów. W wypadku dodatkowych pytań napisz do nas.