Warsztaty: Semanawa i emocje (part5) Kraków – Czerwiec 2019

Krótka informacja:
No to zaczynamy zabawę! Na tym etapie powinieneś mieć już solidne podstawy shibari. Na warsztatach Semenawa i emocje skupimy się na tym jak przeprowadzić sesje shibari i wywołać w osobie wiązanej emocje.
Z naszych obserwacji nauka shibari przebiega mniej więcej takimi etapami:
Level -1: każdy z nas kiedyś tam zaczynał. Wiemy niewiele i zawiązanie dowolnego węzła pochłania całą naszą uwagę. Obsługa liny jakaś taka dziwna i końcówki się pałętają gdzie popadnie. Bo trzeba pamiętać przebiegi, żeby zawiązać to cholerstwo. To etap, gdzie 30 minut grzebiemy przy węźle a nasza partnerka ziewa, myśli o zakupach a jak już skończymy to uśmiecha się, BO TAK BARDZO CHCE BYĆ ZWIĄZANA, ŻE JEST ZDECYDOWANA I ZDETERMINOWANA PRZETRWAĆ WSZYSTKIE NIEDOGODNOŚCI.
Tutaj więcej uwagi przywiązujemy do tego co wiążemy … a nie kogo. W sumie gdyby Was drogie Panie w trakcie wiązania zamienić na manekiny to pewnie riggerzy by się nawet nie zorientowali.
Level 0: Mamy już podstawy. Myślimy mniej o tym co wiążemy, a bardziej kogo wiążemy i jak. Nasza partnerka zaczyna mieć autentyczny fun z tego co się dzieje. Jest szansa, że nawet zapomni o tym ile się musiała nacierpieć, żeby tu być 🙂
Level 10: „kiedy rozwiązujemy wiążąc”. Potrafimy poprowadzić sesje tak, że po wiązaniu zarówno partnerka jak i pól widowi, którzy przypadkowo byli świadkami widowiska płacze ze wzruszenia.

TO O CZYM BĘDZIE NA WARSZTATACH SEMENAWA I EMOCJE?
Na tych warsztatach porozmawiamy o technikach, które możemy wykorzystywać na poziomie 0! Jak budować scenę, przekazać emocje. Co to jest MA? Jak budować napięcie (Jo-Ha-Kyu). Doświadczymy jaka jest różnicach pomiędzy doznaniami a emocjami. Będziemy skupieni dużo bardziej na JAK niż na CO. Celowo nie będziemy wprowadzać wielu nowych elementów technicznych, żebyś miał wolną głowę do stosowania sprawdzonych rzeczy.

Czego nie będzie na warsztatach:
Techniki * nowych patternów

To warsztaty tylko dla naszych zaawansowanych studentów. Nie ma sensu rozmawiać o emocjach jeżeli nie operujesz pewnie liną.

Podstawowe informacje:
* Warsztaty jednodniowe
* tylko dla par
* prowadzone w małej grupie max 5 par
* Cena: 200PLN za parę

Kiedy:
15 Czerwiec 2019, 10:00-17:00 (Sobota)

Gdzie mogę kupić bilet?
Na serwisie Evenea. O tu: https://semenawaiemocje-czerwiec.evenea.pl/

Wymagania (obowiązkowe):
* pracowałeś już wcześniej z nami
* potrafisz zawiązać solidnego TKa
* wiesz jak dołączyć i zawiązać linę stropową
* masz doświadczenie w półpodwieszeniach lub floorowrk
* posiadasz własne liny (min 12 sztuk)
* znasz podstawowe uprzęże i potrafisz je bezpiecznie i płynnie zawiązać (monoblok, futomomo, ashishibari)
* potrafisz podwieszać i nie sprawia Ci to kłopotu

Plan warsztatów:
podstawy komunikacji * MA * Ja-Ha-Kyu * story telling * timing

Często zadawane pytania
Q: Chcę zacząć swoją przygodę z shibari. Czy te warsztaty są dobre dla mnie?
A: Zdecydowanie nie. Jeżeli nie potrafisz zawiązać porządnego i bezpiecznego TK sugerujemy abyś wybrał się na jeden z wcześniejszych poziomów warsztatów; Fundamenty Kinbaku lub Sztuka Podwieszeń

Q: Czy na warsztaty mogę przyjść sam/sama?
A: Niestety nie. To są warsztaty. Siedzenie i patrzenie nie pomoże Ci w nauce. Zachęcamy do umieszczenia pod warsztatami ogłoszenia, że szukasz partnera/partnerki. Często zgłaszają się do nas osoby z takim pytaniem.

Podziel się ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Next Post

Previous Post

© 2019 Shibari Akademia Kraków

Theme by Anders Norén tweaked by Grzesznik

Newsletter!
close slider