Nasza przygoda z shibari na dobre rozpoczęła się w Pradze. Tam, w 2015 roku Riccardo Sergnese (Wildties) zorganizował warsztaty masterclass dla swoich najlepszych uczniów. Jak później zdradził Riccardo, to nie wysokie umiejętności wiązania (których powiedzmy sobie szczerze, wtedy jeszcze nie było) zapewniły nam miejsce. Zobaczył potencjał w naszym podejściu do shibari, ale ostatecznie do przyjęcia na warsztaty, przekonał go widok zgrabnej pupy Ani… (sic!)

my i Akira Naka

Warsztaty z Akira Naka. Turyn 2018

Zafascynował nas ten świat i zmienił nasze życie. Pokochaliśmy liny, pokochaliśmy shibari i zaczęliśmy świadomą edukacje i pogłębianie tej wspaniałej sztuki. Spędziliśmy niezliczone ilości godzin na warsztatach u najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli, takich jak; Akira Naka, WykD-Dave, Barkas, SoptikZ, Bingo Shigonawa czy Sugiura Norio. Ogromny wpływ na nas ma Riccardo i Kinbaku Luxuria.

warsztaty Sugiura Norio

Warsztaty z Sugiura Norio, 2018

W trakcie naszych wyjazdów na warsztaty, imprezy, festiwale, rope jamy poznaliśmy inspirujących ludzi i wspaniałe społeczności shibari Pragi, Berlina, Moskwy, Kopenhagi, Paryża. Włochy to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu; Mediolan, Turyn, Rzym – tam bije najmocniej serce europejskiej semenawy i tam powracamy.

Chcielibyśmy, żeby Polska zbudowała silną społeczność shibari, aby możliwe były festiwale i warsztaty najlepszych rigger’ówn z całego świata. Chcemy wspierać wszystkie inicjatywy; dziewczyny z ShibariByNight, Semenawe NawaRonina, Shibari Chillout czy spotkania w Instytucie Pozytywnej Seksualności z GanRaptorem.

Każdą wolną chwilę spędzamy z linami. Pokochaliśmy prostotę japońskiej estetyki, subtelne wyczucie piękna, odmienną od europejskiej kulturę. Książki, filmy o historii, erotyce czy sztuce upychamy po kątach. Chcielibyśmy jeszcze lepiej zrozumieć japońskie podejście do życia i wiązania – ta perspektywa wzbogaca i pozwala tworzyć nasze własne spojrzenie na kinbaku. Przeszliśmy kawałek drogi i niezmiennie jesteśmy zachwyceni i oczarowani tą sztuką. Shibari dla nas nie jest o linach, a o miłości, relacji, szacunku i perfekcji.

my i shibariPrzez ten okres byliśmy zapraszani jako edukatorzy i performerzy do Azji i Europy.

  • prowadziliśmy warsztaty w Berlinie podczas Eurix 2017
  • występowaliśmy na festiwalu Moscow Knot w roku 2017

Relacje z najważniejszych dla nas wydarzeń umieszczamy na naszym Facebooku oraz na tej stronie. Cieszymy się, że nas odwiedzasz i mamy nadzieje, że zachęcimy Cię aby rozpocząć swoją drogę z shibari.