Skip links

O nas

Wszystko (no prawie:) ) na nasz temat.

19
lat razem jako para
7
lat doświadczenia w shibari
50+
przeprowadzonych warsztatów

NASZA HISTORIA

Shibari zaczęliśmy praktykować w roku 2014. Z czasem hobby stało się integralną i bardzo ważną częścią naszego życia.

Riccardo często żartuje, że większość riggerów teraz ma dłuższe bio niż on i Naka razem wzięci … postaramy się go nie zwieźć, ale też podejdziemy do tematu od innej strony i pozwolimy Wam się poznać jako osobom.

Z tym, że mamy 19 lat stażu nie żartowaliśmy. Poznaliśmy się kiedy Ania miała 15 lat a Paweł 16. Od tego czasu jesteśmy razem.  Przez ten okres nauczyliśmy się bardzo wiele o sobie, ale też o związkach. O tym jak być razem i siebie wspierać. To jest dla nas jedna z ważniejszych wartości, którą przekazujemy naszym studentom.

 

 

Shibari jest jak wspólna wspinaczka pod górę

Riccardo WildTies

 

Bardzo identyfikujemy się z tym hasłem. Żeby wspólna wspinaczka miała miejsce wiele innych rzeczy najpierw musi się wydarzyć. Najpierw oboje musimy chcieć iść w góry, wspólnie się do tej wyprawy przygotować. Kupić buty, spodnie i cały potrzebny ekwipunek. Musimy zaplanować datę i oboje w tym samym czasie się pojawić w wyznaczonym miejscu. Razem wejść i razem bezpiecznie zejść. To cała przygoda. Dla nas podobnie jest shibari. To nie jest tylko moment kiedy partnerka wisi, ale to cała droga jaką się przechodzi we dwójkę. Zaczynając od trudnych i nudnych ćwiczeń kiedy wiązanie jest źle zawiązane i bolesne, przez dbanie o liny a kończąc na pierwszych wspólnych sesjach.  Pomagamy przejść tę drogę bo sami nią idziemy. Umiemy podzielić się tym doświadczeniem, zachęcić i pokazać partnerom jak w trudnych sytuacjach być dla siebie wsparciem … nie dlatego, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, ale dlatego, że jesteśmy na tej drodze dłużej.

Shibari nie jest łatwe. Nie nauczycie się go na jednych warsztatach. Będziemy wymagało od Was wysiłku i poświęcenia, ale uważamy, że jest to droga, która wiele par może nauczyć jak być lepszymi ludźmi. Na nas ta droga tak podziałała.

A tak! Wracając do naszego bio sznurkowego:

Od kiedy?

shibari zaczęliśmy interesować się w roku 2014

Cały czas dalej się rozwijamy na tej drodze

od tego czasu cały czas ćwiczymy. W zasadzie raz na kwartał (a bywa, że i częściej) jesteśmy na warsztatach, gdzie sami zdobywamy wiedzę i umiejętności. Idealnego TK’a zawiążemy poniżej 2 minut a Kata Ashi w ciągu 5ciu 🙂

Jesteśmy już rozpoznawalni w Europie

występowaliśmy na pokazach w Europie (Kraków, Warszawa, Łódź, Mediolan, Turyn, Berlin) jak i Azji (Moskwa). W sierpniu 2019 będziemy otwierać występ przed pokazami Riccardo i Wyck_D … a w następnym roku będziemy otwierać pokaz Akiry Naki.

Nasze warsztaty

prowadzimy warsztaty i wykłady o shibari w wielu miejscach, również po angielsku (Eurix, Mediolan, Kraków, Wrocław)

Nasz program

Prowadzimy regularne warsztaty (raz w miesiącu) w Krakowie a nasz program oferuje poziomy od bardzo początkującego do zaawansowanego

Nasze warsztaty przynoszą efekty 🙂

mamy grupę studentów, z których jesteśmy dumni i z przyjemnością pochwalimy się ich postępami

Certyfikat

na początku 2018 Paweł został Certyfikowanym Edukatorem Riccardo  (tak, tak – był egzamin i nie był prosty!)

Samokrytyka 😉

warsztaty regularnie prowadzimy od 2017 roku … i jesteśmy w tym zajebiści 😉